środa, 3 sierpnia 2022

RPG - PAPIEROWE RPG - GRY FABULARNE - Deadlands: Martwe Ziemie - Kampania "Wszystkie przebrania Alistaira Kanta" - Epizod 1: "Walizka z Heartville" - Autor: Arkadiusz RYGIEL

Ilustracja: Piotr RYGIEL

W piątek 22 lipca otworzyliśmy kampanię do Deadlands "Wszystkie przebrania Alistaira Kanta". Długa przerwa na Martwych Ziemiach sprawiła, że znaczną część wieczoru poświęciliśmy na proces tworzenia postaci i lekkie przypomnienie zasad. W efekcie czego rozgraliśmy podczas sesji 3 sceny ze scenariusza. 

Deadlands: Martwe Ziemie

Kampania „Wszystkie przebrania Alistaira Kanta”

Epizod 1 „Walizka z Heartville”

Scena 1. „Duszna atmosfera w Saloonie Crazy Horseshoe"
Skonfederowane Stany Zjednoczone. Heartville w Stanie Missouri. 10 listopada 1876 roku. Bohaterowie Graczy przybywają do miasteczka na zaproszenie Pani Abigail Croft. Mieścina to zapadła dziura pobudowana na trasie przepędu bydła. Każdy tutaj pilnuje własnego nosa i nie szuka na siłę kłopotów. Miejsce zlokalizowane w ten sposób wydawało się idealnym punktem do spotkania z pistoleros, którzy chcą zarobić za wszelką cenę. A taka będzie praca, którą oferuje Pani ze wschodniego wybrzeża. Posse to typy, których nikt nie chciałby spotkać na drodze bez naładowanego obrzyna i wiadra naboi: 

Kanciarz Klaus von Weibenmauer - Wysoki blondyn o pociągłych rysach twarzy. Dandys z Europy. Zawsze dobrze ubrany i spostrzegawczy. W chwilach namysłu bawiący się swoim złotym, bogato zdobionym zegarkiem. 

Rewolwerowiec Szalony Mickey - Strzelec w starym prochowcu, którego rewolwery peacemakera są szybsze od myśli, co często przysparza mu wrogów i kłopotów. 

Ronin Yojiro - Wojownik bez Pana z rodziny Bayushi (z tych Bayushi :D). Silnej budowy przybysz z Japonii ubrany na modłę amerykańską. Facet z innej bajki, który przybył na Dziwny Zachód, aby dotrzymać przysięgi złożonej swemu, dawnemu Panu. 

Poszukiwacz Jacob - Ogarnięty żądzą zarobku brodacz poszukujący naprawdę dużych pieniędzy. Szukał złota na obszarze całego Zachodu. Wychodził cało z niejednej kabały dzięki swojemu sprytowi i perswazji colta. 

Scena 2. „Zapraszamy na pokoje - bywa tu czasami gęsto od ołowiu, Hombre"
Protagoniści trafiają na pięterko do dużego pokoju. W przybytku czeka kobieta o kruczoczarnych włosach, po trzydziestce, ubrana na elegancką, wschodnią modłę. W kącie pomieszczenia bawi się dwunastoletni chłopiec. Przy kobiecie jest czarny lokaj potężnej budowy i nieprzyjemnej aparacji - Antoine Malo. Posse otrzymuje ofertę pracy. Z góry zostaje zaznaczone, iż jest to zlecenie niebezpieczne, którego podjęcie może prowadzić do konfliktu z prawem, a dokładnej z jego przedstawicielami w postaci Texas Rangerów. Pistoleros mają otrzymać po pięć tysięcy dolarów na głowę w zamian za przewiezienie wielkiej, okutej walizy zamkniętej dziwnymi łańcuchami, z miasteczka Heartville do Redstone. Posse przystaje na ofertę pracy. Na koniec umowy zostaje ustalone, że przed robotą należy się po tysiąc dolarów i kolejne cztery po dostarczeniu towaru do miejsca docelowego. Mickey i Klaus zauważają błyskającą lunetę z okna po przeciwnej stronie ulicy. Pada strzał. Antoine Malo zwala się, jak długi na podłogę z wielką dziurą w brzuchu wywierconą przez nabój z karabinu pokroju Colta Patersona. Obecni rzucają się na ziemię. Kobieta wpada w apatię. Zajmują się nią Yojiro i Kalus. Mickey oddaje strzał na łut szczęścia ze swojego sześciostrzałowca i trafia napastnika. Kanciarz przesuwa za pośrednictwem posiadanych mocy ciężki sekretarzyk i zastawia okno. 

Scena 3. „Z podcieni pojawiają się Texas Rangerzy - pora rozpoczęć recital dwóch rewolwerowców"
Szalony Mickey schodzi na dół kryjąc się za kontuarem. Dostrzega dwóch stróżów prawa, którzy obstawili budynek od frontu. Trafia pierwszego z nich i drugiego rani. Jacob prowadzi ogień zza przewróconego stolika. Celnym strzałem kładzie na deski drugiego z napastników. Mickey biegnie w stronę przeciwległego budynku do postrzelonego strzelca z lunetą. Jacob orientuje się, że strzelali do Texas Rangerów. Zabiera rannego stróża prawa do felczera i zostawia pensum na poczet opatrzenia rannego. Człowiek z gwiazdą ma przy sobie kajdany z dziwnymi znakami. Pani Abigail jest w szoku. Klaus i Yojiro zabierają pieniądze. W zamieszaniu znika dzieciak, który bawił się w kącie. 
Panorama miasta. Na horyzoncie w tumanach kurzu widać grupę jeźdźców zmierzających w stronę miasteczka. Ich gwiazdy na piersiach lśnią w południowym słońcu... 

Ciąg dalszy nastąpi...
Czarne tło...
Muzyka...
Napisy końcowe...

W rolach głównych wystąpili:

Krzysztof OBSTAWSKI jako kanciarz Klaus von Weibenmauer
Paweł OBSTAWSKI jako ronin Yojiro
Tomasz TYMIŃSKI jako rewolwerowiec Szalony Mickey
oraz Piotr RYGIEL jako poszukiwacz Jacob

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz